Live music is Back !

По пауза од година и шест месеци, музичката и евент индустрија се враќаат на сцената…

Главниот координативен штаб ги прифати препораките на Комисијата за заразни болести кои се однесуваат на олабавување на рестрикциите. Тие сега треба да поминат уште на владина седница.

Откако ќе ги усвои Владата, тие треба да стапат во сила од среда (16 јуни). Препораките се однесуваат на:

  • укинување на полицискиот час;
  • се отстранува лимитот од 100 присутни лица на свадбите и прославите;
  • дозвола за организација на настани, концерти и забави во клубовите и локалите само на отворено, со капацитет до максимум 50% од капацитетот на објектот и не повеќе од 1 000 лица.

    Поддржете ги нашите артисти и компании за што поскоро да се рестартираат и да се вратат во полн капацитет.

    M-PRO SOUND
    Production • Rentals • Sales • Installs

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *